3 SORUDA DANA ADASI

Dana Adasına En Kısa Yoldan Nerden Gidilir? Adaya Ulaşmak İçin En Yakın Yer Neresi?
Dana Adası konum itibariyle biraz ters bir yerde. Aslında böyle olması da adanın doğal kalması için iyi bir avantaj sağlıyor. Silifke (Mersin-Konya) tarafından geliyorsanız buraya tekneyle en en kısa sürede Boğsak köyünden (Silifke'den 20 km uzaklıkta, Antalya yolu üzerinde) ulaşabilirsiniz. (Bu numaradan adaya gidip gelen Ümit Kaptan ile iletisime geçebilirsiniz. Danaadasi.com sitesinden geldiğinizi söyleyin, özel olarak yardımcı olacaktır) Taşucu da bir seçenek olarak değerlendirilebilir fakat çok iyi ve hızlı bir tekne varsa..  Eger Antalya tarafından geliyorsanız ve yanınızda tekneniz varsa Mavikent (veya TISAN da olabilir) daha yakın, oradan daha kısa sürer. Tekne yoksa yine en yakin yer Boğsak.
Not: Yeşilovacık'tan gidilmez. Gidilir tabiki ama saatler sürer. Tavsiye etmem.DANA ADASINI TANIYALIM

Dana Adasında İçecek veya Duş Alacak Su Var Mı?
Ada oldukça kurak bir yer. Kışın yagmur sularının biriktigi bir cok kaya deligi, sarnıç gibi yerler var fakat sürekli akan tatlı su kaynagı bulunmuyor. Yani ne bir dere ne bir gölcük de bir pınar mevcut. Zaten çok az yagış alan bir yer.  Yanınızda içecek su olmadan burada hayatta kalamazsınız malesef.


Dana Adasında Kamp Kurmak Serbest Mi? Çadır Kurup Bir Kaç Hafta Kalsak, Hatta Bütün Yazımızı Orada Geçirebilir Miyiz?
Hayır. Adada ne resmi ne de gayri resmi bir kamp alanı var. Kendi kendinize çadır kurup kamp da yapamazsınız. Böyle bir düşünceniz var ise Taşucun'da bulunan Jandarma Karakolu'na ve Sahil Koruma'ya bilgi verip izin almanız gerekiyor. Ada dogal sit alanı ve koruma altında olan bir yer. Daha önce macera yaşamak isteyen bir çok kişi yangın dahil degişik şekillerde büyük zarar verdiler malesef. O yüzden artık herkes kafasına göre takılamıyor.