DANA ADASI DALIŞ TURLARI

Dana Adası dalış turları hakkında bilgiler.
Akdenizin en gizemli kıyılarına ve derinliklerine sahip olmasına karşın aynı zaman da en az dalınan noktalarından birisidir Dana Adası.

Dana adası Dogu Akdeniz'de tarihin en eski çağlarından beri butun denizci halklar tarafından çok büyük bir öneme sahip olmuştur. Coğrafi konumu nedeniyle Finikelilerden Romalilara, Araplardan Cenevizlilere hem ticari hem de askeri seferler icin bölgenin tüm rotalarının kesistigi yerlerden birisidir.Dana Adası dalış turları


Zengin ticaret filolarının adanın kıyılarını ve hemen karşısındaki koyları (Tisan/Boğsak) özellikle kötü havalarda dogal barınaklar olarak kullanması asırlar boyu korsanların bu bölgede çok aktif olmasına yol acmıştır.

Bütün bu deniz trafigi yüzyıllar içerisinde Dana Adası'nı adeta bir batık cenneti halıne getirdi. Modern zamanlarda da yine bir çok deniz kazasının yaşandıgı bölge özellikle batık kaşifleri için oldukça heyecan vericidir.


Son olarak dünyanın en büyük en eski tersanesininin bu adada kurulduğunun ortaya çıkması ile birlikte dalış meraklarının tüm dikkatlerini üzerine çeken Dana Adası profesyonel ve amatör dalgıçları bekliyor.

Dana Adası batık gemi dalışları

Günlük Dalıs Turları
Dana Adası'nin su altı zenginliklerini görmek isteyenlere bölgede günlük olarak dalış turları (Boğsak çıkışlı) düzenleyen Kilikya Dalış Merkezi'ni tavsiye ediyoruz.  Deneyimli ekibi ve dalışa özel hazırlanmış modern tekneleriyle bölgenin en su altı rehberi Kadir Y. GÜRBÜZ (Dalış Eğitmeni-Rehber Dalıcı-Uzman Eğitmen) her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretciye hizmet vermektedir.


Boğsak'tan Dana Adası'na Tekneyle Seyahat